WYNIKI

Relacja z Rajdu

W niedzielę 12-go lutego 2023 odbył się Rajd „Walentynkowy Kompas”. Uczestnicy rywalizowali na trzech trasach a były to: Trasa Różowa 10km, Trasa Zielona 12,5km oraz Trasa Czerwona 20km. Bazą Rajdu był budynek Narodowego Stadionu Rugby. Tym razem wszyscy uczestnicy startowali interwałowo. Trasa Zielona, która jest zaliczana do Pucharu DInO posiadała tzw. punkty stowarzyszone.

Trasy Rajdu zostały poprowadzone na wschód oraz południe od Witomina. Część punktów kontrolnych rozstawiono w wewnętrznym łuku linii kolejowej prowadzącej z Gdyni do Kościerzyny. Jest tutaj m.in. malownicze wzgórze Lewiny z widokiem na kilka gdyńskich dzielnic oraz Zatokę Gdańską. Najdłuższa trasa część swoich punktów posiadała za trójmiejską obwodnicą. Teren, na którym rywalizowali uczestnicy Rajdu Walentynkowego jest mocno urozmaicony, pokonaliśmy dziesiątki wzgórz morenowych, dolinek i rzecz jasna krzaków.

Imponują wyniki osiągane przez poszczególnych zawodników. Najwięcej osób- prawie 70- uczestniczyło w zmaganiach na Trasie Różowej. Rywalizację tutaj wygrała Nina Raschupkina z czasem 2h17min.
Trasę Zieloną najszybciej i bezbłędnie pokonał Piotr Światkowski (czas 3h00min.). Warto dodać, że sześć zespołów pokonało Trasę Zieloną bezbłędnie.
Trasa Czerwona miała najdłuższy dystans- aż 20 kilometrów w bardzo wymagającym terenie oraz z osiemnastoma punktami kontrolnymi. Z imponującym czasem (jak on to robi ‼) 2h16min zwyciężył tutaj Marcin Sontowski.

Zwycięzcy tras otrzymali m.in. bilet na wiosenny XXIII RAJD Z KOMPASEM
Vouchery na kolejne imprezy Z Kompasem zostały również rozlosowane wśród uczestników obecnych podczas wieczornego podsumowania Rajdu Walentynkowego. I tak: bilet na rejs do Szwecji wygrał Roman Gorlikowski, natomiast bilety na XXIII Rajd Z Kompasem zdobyli: Jarosław Sobieraj, Ania Kubiak oraz Katarzyna Kocbuch.

Wszystkim Uczestnikom Walentynek Z Kompasem gratulujemy- przede wszystkim świetnej zabawy na łonie przyrody.