WYNIKI

Za nami kolejny- ósmy już Rajd Mikołajkowy Kompas, który odbył się w sobotę 10 grudnia 2022- tradycyjnie w Gdyni- tym razem w dzielnicy Działki Leśne. Mikołajkowy Kompas pomimo zimnej pory oraz przygotowań do świąt- co roku odwiedza spore grono sympatyków. Tym razem około 250 osób dało skusić się na super zabawę, pełną wyjątkowej, świątecznej atmosfery.

Uczestnicy zmagali się na pięciu- bardzo ciekawych (jak sami podkreślali) trasach pieszych. Punkty kontrolne były zlokalizowane w miejscach wybitnych, miejscach
o wyjątkowych walorach. Dodatkowo w taki sposób porozrzucane w terenie, że trzeba było niekiedy mocno zastanawiać się- w jakiej kolejności pokonywać trasę.

Najwięcej osób, tradycyjnie, zgromadziła rodzinna trasa Smerfowa (piesza- 7,5 km). Dzieciaki wraz z rodzicami dzielnie przemierzały las, a po drodze miały okazję spotkać Świętego Mikołaja, który czekał na trasie z workiem pełnym upominków dla najmłodszych uczestników.  Na trasie Smerfowej zwyciężył zespół BARCZUCZKI (Kamil i Wojtek Barczuk).

Na dorosłych (i nie tylko) czekała również pełna przygód rywalizacja na trasie Różowej (piesza 10 km). Rywalizację tutaj wygrała Nina Raschupkina z rewelacyjnym czasem 1h32min.

Trasę Zieloną najszybciej i bezbłędnie pokonał zespół ŻWAWE ŻÓŁWIE (Anna Jagoda i Filip Rzechowski).

Trasa Czerwona miała najdłuższy dystans- aż 25 kilometrów w bardzo wymagającym terenie- na zachód i południe od dzielnicy Działki Leśne. Z czasem 2h47min zwyciężył tutaj Marcin Sontowski.

Mocna rywalizacja czekała zawodników na trasie Czarnej (pieszej 15 km). Tutaj większość drogi trzeba było pokonać z czołówkami i latarkami. Do złowienia było aż 20 lampionów, czyhały też liczne punkty stowarzyszone. Wygrał- po raz kolejny Mistrz tej trasy-  PIOTR ŚWIATKOWSKI z czasem 03:37min, nie popełniając żadnych błędów.

Uśmiechnięta ekipa „Z Kompasem” od rana witała uczestników, których z godziny na godzinę było w Bazie Rajdu coraz więcej. Każdy startujący zawodnik otrzymał- zgodnie z rajdową mikołajkową tradycją- czerwoną czapkę świętego Mikołaja, co wprawiło każdego w wyjątkowy świąteczny nastrój oraz po raz ósmy zaczerwieniło gdyński las!

Trasy rodzinne wystartowały spod łuku bramy startowej punktualnie w południe, Trasa Czerwona o godzinie 11:00. Trasa Zielona i Czarna miały z kolei start interwałowy od godziny 14:00.

Kolejny raz okazało się, że trójmiejskie lasy są niezwykle malowniczym, pełnym walorów miejscem, zdecydowanie stworzonym do takiej formy aktywności, jak rajdy na orientację.

Mówiąc o Mikołajkowym Kompasie nie można zapomnieć o Rajdowym Bufecie, w którym zawodnicy biesiadowali zarówno przed startem, jak i po powrocie. Nasze śledziki po kaszubsku przyciągają uczestników na kolejne rajdy prawie tak mocno, jak rywalizacja na trasach. Wieczorem po powrocie do bazy można było również ogrzać się przy ognisku i zjeść kiełbaskę lub pieczony chlebek oraz zrobić fotkę z naszym Mikołajem.

Na kolejne Rajdy Klub „Z kompasem” zaprasza już za kilka miesięcy. Nasz hit- czyli Rajd „Kompas Wikingów” w Szwecji- odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2023. Zapisy na to niecodzienne wydarzenie wystartują 01-go stycznia. Warto śledzić informacje na stronie www.zkompasem.pl oraz fanpage Klubu: facebook.com/kompasem oraz nasz Instagram.

Z kolei 12-go lutego 2023 odbędzie się w bardzo gorącym klimacie Rajd „Walentynkowy Kompas” z bazą na Narodowym Stadionie Rugby.

Rajd Mikołajkowy Kompas 2022 został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Gdynia

GALERIA- tak było na Mikołajkowym Kompasie...