Trasy piesze

Smerfowa

Trasa dzienna o długości około 7,5 km. Limit czasu: brak. Start wspólny o godzinie 12:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Punkty zaliczane w dowolnej kolejności.

Trasa polecana dla wszystkich Smerfów ze swoimi rodzinami. Na tę trasę zapraszamy również małe grupy- szkolne, harcerskie etc. z opiekunami- będzie to dla Was wspaniała okazja do integracji na świeżym powietrzu, zapraszamy osoby początkujące w orienteeringu i wszystkie osoby, które kochają Smerfy :).

Smerfujemy dzielnie do lasu niczym Smerf Osiłek, ale po kilku punktach zaliczonych w lesie jesteśmy głodni niczym Łasuch i jak Maruda zaczynamy mówić „nie cierpię chodzić z kompasem…” Na szczęście Papa Smerf zaprowadzi nas po przygodzie w lesie do ogniska, gdzie jest bardzo smerfnie i możemy się najeść do syta…i odebrać smerfne nagrody dla dzielnych Smerfów. A po wspaniałej imprezie zaśniemy w domku szybko niczym Smerf Śpioch i będziemy mieli piękne smerfowe sny :)

Na tej trasie co najmniej jedna osoba w drużynie musi być w wieku do 10 lat (rocznik 2011 i młodsi)

 

Różowa

Trasa dzienna o długości około 10 km. Limit czasu: brak. Start wspólny o godzinie 12:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Punkty zaliczane w dowolnej kolejności. Pasjonująca zabawa dla wszystkich Blondynek (i nie tylko!). Na trasę Różową zapraszamy wszystkich, którzy początkują w rajdach na orientację lub mają średni stopień doświadczenia. Zapraszamy do wspólnej zabawy również małe grupy: szkolne, harcerskie etc. Na tej trasie w drużynie musi być co najmniej jedna kobieta.

 

Czerwona

Trasa dzienna o długości około 25 km. Limit czasu: do zamknięcia mety. Start wspólny o godzinie 11:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Punkty zaliczane w dowolnej kolejności. Najdłuższa trasa "Mikołajkowego Kompasu", punkty kontrolne położone w miejscach charakterystycznych, których znalezienie nie powinno przysporzyć nikomu kłopotów. :) Zapraszamy na tą trasę osoby, które lubią dłuższy dystans pokonywany w terenie.

 

Zielona

Trasa dzienna 12,5 km, limit czasu 270 minut, trasa z punktami stowarzyszonymi; PK zaliczane w dowolnej kolejności, start interwałowy co dwie minuty od godz. 13:30

Trasa o średnim poziomie trudności, odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę :), rywalizacja na tej trasie z pewnością będzie bardzo ciekawa.

 

Czarna

Trasa dzienna 15 km, limit czasu 300 minut, trasa z punktami stowarzyszonymi; PK zaliczane w dowolnej kolejności, start interwałowy co dwie minuty od godz. 13:30; zamknięcie mety: 20:00

Trasa dla osób z doświadczeniem w podobnych imprezach, na trasie czyhają liczne punkty stowarzyszone. Fantastyczne punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach, do których dotarcie związane jest niekiedy ze sporym wysiłkiem. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść, bezdroża. :)