Galerie

Feedback

RELACJA Z 11. RAJDU „Z KOMPASEM”

24-25.09.2016 RUMIA

 

I znowu już po… 11 Rajd, który miał miejsce w Rumi, otworzył drugą dziesiątkę Rajdów „Z kompasem”. Wspaniała pogoda- lekki wiaterek, słońce na niebie i przyjemne 17 stopni a także- tradycyjnie już- malownicze, bardzo ciekawe trasy- przyciągnęły na start do Rumi rzesze aktywnych ludzi.

W Rajdzie udział wzięło- tradycyjnie już- ponad 400 osób. Najwięcej fanów miała tym razem Trasa Zielona (91 uczestników), na Smerfowej wystartowało 81 osób, na Trasie Żółtej- 60, Różowej- 56, Kubusiowej- 42, Fioletowej- 35, Czerwonej- 19, Czarnej- 19. Warto podkreślić, że Rajd zgromadził prawie 150 rowerzystów. Jesteśmy dumni z tego, że tak chętnie wybieracie nasze trasy!

Czy z Rumi widać morze? Oczywiście! Mieli okazję przekonać się o tym uczestnicy Trasy Żółtej, Czerwonej i Trasy Fioletowej. Punkty kontrolne tych Tras były zlokalizowane m.in. u nasady Cypla Rewskiego, na klifach w okolicach Mechelinek, w pobliżu ujścia Redy do Zatoki Puckiej, na widokowym wzniesieniu w Mrzezinie oraz na przypominającym krajobrazy Żuław- terenie Mostowych Błot.

Uczestnicy tras krótszych eksplorowali teren na południe i zachód od Rumi. Sporo tutaj wysokich wzgórz morenowych, przepastnych jarów, całość urozmaica malowniczo płynąca Zagórska Struga. W okolicach Rumi w wielu miejscach spotkamy także okazałe głazy narzutowe. Również do nich staraliśmy się poprowadzić naszych zawodników. Trudny teren z pewnością dał się we znaki Smerfom i Kubusiom, ale jak widać po wynikach- świetnie dawali sobie radę w pokonywaniu trasy.

Teraz kilka opinii po Imprezie:

- Jak zawsze perfekcyjnie przygotowana impreza. Polecam wszystkim ten rajd.- pisze Piotr

- Fantastyczny rajd, polecam każdemu! Piękne szlaki i świetna cała organizacja!- przekonuje jedna z uczestniczek

- Dziękuję bardzo za świetnie przygotowany rajd, odkrycie paru ciekawych nie znanych mi miejsc i super spędzony czas- pisze do nas kolejny zawodnik.

Relacje uczestników mówią same za siebie- to był bardzo udany rajd, pełen sportowej rywalizacji i przedniej zabawy na trasach.

Na Trasie Zielonej zwyciężył Zespół BERG TEAM (Katarzyna i Robert Berg). Jako jedyni bezbłędnie odszukali 14 lampionów. Na Trasie Smerfowej z czasem 3:48 wygrała DRUŻYNA TOMKA (Andrzej i Tomasz Pazda). Trasę Różową najszybciej pokonał Romuald Miszewski- WINAZMOLDAWI.PL (czas 2:38). Spora konkurencja panowała na najpopularniejszej trasie rowerowej (Żółtej). Z czasem 4:11 wygrał Jakub Dąbrowski (SZWENDAKI.PL). Zaledwie 2 godziny i 23 minuty potrzebowali Anastazja i Mikołaj Kołakowscy (HERBATNIK I DONICZKA) na pokonanie Trasy Kubusiowej. Trasę Fioletową- biorącą udział w Pucharze Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację wygrali ex aequo Radosław Walentowski i Tomasz Zadworny. Imponuje czas pokonania tej trudnej, 100 kilometrowej trasy rowerowej z pokaźną sumą przewyższeń- 6:39. Na Trasie Czerwonej zwyciężył Artur Fankidejski z także wybitnym czasem 5:51. Dwa zespoły bezbłędnie rozprawiły się z Trasą Czarną. Wygrał Piotr Światkowski (WOLINIUSZ.PL) z czasem 4:49.

Jeszcze raz dziękujemy za udział wszystkim Uczestnikom XI Rajdu, gratulujemy wspaniałych wyników!

Bardzo dziękujemy Pani Gabrieli Lisius- Staroście Powiatu Wejherowskiego oraz Panu Michałowi Pasiecznemu- Burmistrzowi Miasta Rumi za objęcie Honorowego Patronatu nad Rajdem. Dziękujemy za współpracę Nadleśnictwu Gdańsk, Dyrekcji Gimnazjum Nr 1 w Rumi, Dyrekcji MOSiR Rumia, Straży Miejskiej w Rumi. Dziękujemy także naszym licznym Sponsorom, dzięki którym rywalizacja mogła stać się atrakcyjniejsza.

Wypada zaprosić wszystkich Aktywnych na nasz kolejne wspaniałe, klimatyczne spotkanie- Mikołajkowy Kompas, który odbędzie się na Działkach Leśnych 10 grudnia.

Jest nam także miło ogłosić, że XII Rajd „Z kompasem” wystartuje w Gminie Studzienice, natomiast XIII Rajd- w Gminie Lipusz. Czekają nas zatem w 2017 roku przepiękne, pełne jezior i lasów- rajdowe trasy!