Trasy piesze

Smerfowa

Trasa dzienna o długości około 10 km. Limit czasu: 6 godzin. Start wspólny o godzinie 12:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Punkty zaliczane w dowolnej kolejności.Trasa polecana dla wszystkich Smerfów ze swoimi Rodzicami lub Opiekunami.Na tę trasę zapraszamy również małe grupy: harcerskie, szkolne z opiekunami- będzie to dla Was wspaniała okazja do integracji na świeżym powietrzu, zapraszamy osoby początkujące w orienteeringu i wszystkie osoby, które kochają Smerfy :). Na tej trasie co najmniej jedna osoba w drużynie musi być w wieku do 10 lat- czyli urodzona po 23 września 2006.

Smerfujemy dzielnie do lasu niczym Smerf Osiłek, ale po kilku punktach zaliczonych w lesie jesteśmy głodni niczym Łasuch i jak Maruda zaczynamy mówić „nie cierpię chodzić z kompasem…” Na szczęście Papa Smerf zaprowadzi nas po przygodzie w lesie do ogniska, gdzie jest bardzo smerfnie i możemy się najeść do syta…i odebrać smerfne nagrody dla dzielnych Smerfów. A po wspaniałej imprezie zaśniemy w domku szybko niczym Smerf Śpioch i będziemy mieli piękne smerfowe sny :).

 

Różowa

Trasa dzienna o długości około 15 km. Limit czasu: 6 godzin. Start wspólny o godzinie 12:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Punkty zaliczane w dowolnej kolejności. Pasjonująca zabawa dla wszystkich Blondynek (i nie tylko!). Na trasę Różową zapraszamy wszystkich, którzy początkują w rajdach na orientację lub mają średni stopień doświadczenia.Zapraszamy do wspólnej zabawy również małe grupy: szkolne, harcerskie etc. Na tej trasie w drużynie musi być co najmniej jedna kobieta.

Zielona

Trasa nocna o długości około 21 km. Średni poziom trudności, limit czasu: 8 godzin. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Trasa z punktami stowarzyszonymi. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę :), rywalizacja na tej trasie z pewnością będzie bardzo ciekawa.

Trasa bierze udział w Pucharze Woj. Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację (DInO) szczegóły Pucharu tutaj

 

Czarna

Trudna trasa nocna o długości około 21 km. Limit czasu: 8 godzin. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa odpowiednia dla osób z doświadczeniem w podobnych imprezach, na trasie czyhają liczne punkty stowarzyszone. Fantastyczne punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach, do których dotarcie związane jest niekiedy ze sporym wysiłkiem. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść, bezdroża. :)

Trasa bierze udział  w Orient Lidze: szczegóły Ligi tutaj

Trasa bierze udział w Pucharze Woj. Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację (DInO) szczegóły Pucharu tutaj

Na trasie ZIELONEJ i CZARNEJ zwycięża Zawodnik lub Zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności Uczestników lub Zespołów decyduje czas pokonania trasy.

punkty karne na trasie ZIELONEJ i CZARNEJ  
brak potwierdzenia punktu kontrolnego 90 PK
potwierdzenie punktu stowarzyszonego do punktu kontrolnego 25 PK
zmiana potwierdzenia punktu kontrolnego 10 PK
każda pełna minuta po limicie czasu

5 PK

Trasy rowerowe

Żółta

Trasa dzienna o długości około 42 km. Limit czasu: do zamknięcia mety. Start wspólny o godzinie 12:00. Brak punktów stowarzyszonych. Trasa podzielona na dwie pętle: część A oraz część B. Na pętlach punkty zaliczane w dowolnej kolejności. Pomiędzy pętlą A i B stop-czas i miły pobyt w Rajdowym Bufecie. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet.