Trasy piesze

Smerfowa

Trasa dzienna ok 5 km, limit czasu 4h, start wspólny o godz. 12:00, trasa bez pkt. stowarzyszonych, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa idealna dla małych Smerfów z rodzicami lub grup Smerfów z opiekunem. Na każde dziecko będzie czekała wspaniała nagroda. Co najmniej jedna osoba w drużynie musi być w wieku do 10 lat (rocznik 2008 i młodsi)

 

Różowa

Trasa dzienna ok 10 km, limit czasu: do zamknięcia mety, start wspólny o godz. 12:00, trasa bez pkt. stowarzyszonych, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa stworzona dla początkujących lub średniozaawansowanych fanów przygód z mapą. W drużynie musi być co najmniej jedna kobieta.

 

Zielona

Trasa dzienno- wieczorna ok 12,5 km, limit czasu: 5 godzin. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 13:30. Trasa z punktami stowarzyszonymi. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa odpowiednia dla osób średnio zaawansowanych. 

 

Brązowa

NOWOŚĆ: Trasa dzienna- ok 20 km, start wspólny o godz. 12:00, limit czasu: do zamknięcia mety, brak punktów stowarzyszonych. Malownicza, atrakcyjna widokowo trasa z niebanalnymi punktami kontrolnymi. Jeśli ktoś sądzi, że 20 km to mało- postaramy się wyprowadzić go z błędu ;)

 

Czarna

Trasa dzienno- wieczorna ok 15 km, limit czasu: 6h, start interwałowy co 2 min. od godz. 13:30, trasa z pkt. stowarzyszonymi, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść i bezdroża.

Na trasie ZIELONEJ i CZARNEJ zwycięża Zawodnik lub Zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności uczestników lub zespołów decyduje czas pokonania trasy.

punkty karne na trasie ZIELONEJ i CZARNEJ  
brak potwierdzenia punktu kontrolnego 90 PK
potwierdzenie punktu stowarzyszonego do punktu kontrolnego 25 PK
zmiana potwierdzenia punktu kontrolnego 10 PK
każda pełna minuta po limicie czasu

5 PK

Trasy rowerowe

Żółta

Trasa dzienna, dystans +/- 20 km, limit czasu: do zamknięcia mety, brak punktów stowarzyszonych. Start wspólny o godz. 12:00. Punkty kontrolne zdobywane są w dowolnej kolejności. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet.