27/03/2018

KOCHANI!

KOMPAS WIKINGÓW tuż, tuż... Nasza uśmiechnięta Ekipa już zwarta i gotowa.

Przekazujemy Wam zatem KOMUNIKAT PRZEDRAJDOWY

 

1. CZAS I MIEJSCE ZBIÓRKI

W czwartek 12 KWIETNIA spotykamy się w godz. 19:30-19:45 w Terminalu Promowym w Gdyni, ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 60. Na miejscu będzie czekać miła obsługa ze strony Stena Line oraz Klubu Z kompasem. Nastąpi radosne przywitanie Uczestników „Kompasu Wikingów” oraz przekazanie kart pokładowych z dostępem do kabin. Kabiny zostały rozdzielone w oparciu o Wasze sugestie/ prośby. Mamy nadzieję, że podróż promem minie nam w super humorach i wspaniałej atmosferze.

 

2. DOJAZD

Sugerujemy przyjazd do terminalu komunikacją publiczną: http://www.zkmgdynia.pl/ (przystanek: terminal promowy).

W pobliżu są jednak także parkingi: https://www.stenaline.pl/po…/terminal-promowy-gdynia/parking

 

3. INFO DLA ROWERZYSTÓW

Uczestnicy Trasy Rowerowej Żółtej po odebraniu kart pokładowych wjadą swoimi rowerami na pokład samochodowy, na którym nasze dwa kółka spędzą rejs przez Bałtyk. Prosimy o posiadanie koszulek odblaskowych.

 

4. JAKIE DOKUMENTY ZABRAĆ

W podróż zabieramy ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport. Walutą obowiązującą w Szwecji jest Korona Szwedzka. Natomiast na promie płatność możliwa również w Złotówkach. Jeśli więc nie zamierzamy zwiedzać centrum Karlskrony- nie musimy kupować szwedzkiej waluty.

 

5. NA PROMIE

…czeka nas przede wszystkim moc atrakcji. To prawdziwe pływające miasteczko ze sklepami, restauracjami, kasynem, dyskoteką etc. W trakcie naszej rywalizacji na trasach Kompasu Wikingów- prom cumuje w porcie w Karlskronie- więc śmiało możemy pozostawić część naszych rzeczy w kajucie. W piątek o dowolnej porze będziemy mogli również bez trudu wrócić na pokład. W kajutach na naszych łóżkach mamy oczywiście pościel, więc np. śpiwory są zbędne.

 

6. WYŻYWIENIE

W ramach opłaty startowej wszyscy Uczestnicy mają zagwarantowane śniadanie na promie w formie bogatego bufetu „szwedzki stół”- w piątek w godzinach porannych przed przypłynięciem do Karlskrony. W trakcie rywalizacji na trasie zapraszamy Was również do Rajdowego Bufetu z rozgrzewającą zupą, przepysznymi śledzikami, herbatką z cytrynką, kawą a także z soczystymi kiełbaskami z ogniska. Pozostałe posiłki zakupujemy we własnym zakresie.

 

7. PO PRZYPŁYNIĘCIU DO KARLSKRONY

Po opuszczeniu promu przez wszystkich Uczestników- udamy się autokarem (wahadłowo- dwa kursy) do Bazy Rajdu- przytulnego drewnianego domku położonego w urokliwym zakątku nad jeziorem Bastasjö (ok. 8 km od terminalu promowego). Tam około godziny 10:30 wystartujemy i wyruszymy na rajdowe szlaki.

 

8. RYWALIZACJA NA TRASACH

Podczas trwania Rajdu KONTROLUJMY SWÓJ CZAS- na mecie musimy się zjawić NAJPÓŹNIEJ o godzinie 17:00. W innym przypadku czekają nas kłopoty- w każdym razie autokar i prom nie zaczekają na spóźnialskich…

 

9. UBEZPIECZENIE

Warto rozważyć kwestię ubezpieczenia. Uczestnicy „Kompasu Wikingów” ubezpieczają się we własnym zakresie. W ciągu kliku godzin pobytu na lądzie nie powinno się nam nic złego przytrafić, ale w razie wypadku koszty pomocy medycznej są w Szwecji bardzo wysokie. Zasięgnijmy zatem informacji u swojego ubezpieczyciela.

 

10. NIEZBĘDNE NA RAJDZIE:

Dobrze naładowany telefon komórkowy (ewentualnie powerbank), przybory do pisania, kompas, latarka/ czołówka/ lampka na rower, odblaskowe koszulki dla rowerzystów, obuwie i ubranie na zmianę- w terenie wciąż mogą panować warunki śnieżno/ zimowo/ przedwiosenne, aczkolwiek prognozy pogody są bardzo obiecujące.

 

11. DODATKOWE WYPOSAŻENIE

Warto wyposażyć się w lekarstwa na chorobę lokomocyjną, zatyczki do uszu (jeśli boimy się, że nie zaśniemy przez współpasażerów :) ).

 

12. KONIECZNIE DOBRY HUMOR

I bawimy się NA CAŁEGO!