Kolejny wspaniały, niezapomniany Rajd za nami. Rajd z całym mnóstwem piaszczystych, wydmowych doznań. Nazwy punktów kontrolnych mówią same za siebie: Piaskowa Dolina, Wielbłądzie Garby, Brzózka nad Pustynią, Zasypana Woda- gdzie strumień Bezimiennej musi przedzierać się, kluczyć wśród piasków staczających się z potężnej wydmy…

Na trasach Rajdu znaleźć można było również pomniki przeszłości- ruiny bazy wojskowej (Baza Nocnych Wilków) oraz poniemieckie, zapuszczone biegiem czasu, biegiem historii cmentarzyki. Naprawdę unikatowa przyrodniczo i kulturowo jest Ziemia Choczewska.

Na starcie VIII Rajdu stawiło się 368 osób. Nie przestraszyły się strasznych, ciemnych chmur, szkwalistego wiatru, strug deszczu dzielne Smerfy i Kubusie. Na Smerfowej rywalizowało 128 osób, na Kubusiowej 42, na Trasie Czerwonej 35 osób, 41 na Żółtej, 23 na Fioletowej, 75 na Zielonej i 24 na Czarnej. W Bazie Rajdu było zatem gwarno i wesoło przez całą niemal dobę smiley

Na Trasie Smerfowej znów bezkonkurencyjny okazał się zespół Siostrunia (czas 2:54). Na Kubusiowej pierwszy na mecie zjawił się zespół Dracule (Dariusz Drapella z wnukiem Stasiem) o zaledwie minutę pokonując drużynę KuMaTy.

Z mega czasem 5:58 przebiegł Trasę Czerwoną z dziewiętnastoma PK Krzysztof Arseniuk. Dziewięć minut za nim przybył na metę Dominik Zaglaniczny. Równie imponuje wynik Tomasza Szota na Trasie Fioletowej (5:53). Czas około 6h mieli także Mirosław Potocki i Bartłomiej Bober. Na Trasie Żółtej wygrał Sławomir Ćwirko (3:58).

Nocną Trasę Zieloną najszybciej i bezbłędnie pokonali Andrzej Borek i Marcin Mróz, którzy tym razem chyba nie byli jednak tacy ZDEZORIENTOWANI. Na Czarnej zwyciężyli Michał Jarocki i Michał Nowaczyk z PKO Harpagan Gdańsk.

Nie brakowało nam wspaniałych, zjawiskowych miejsc, ciekawych szlaków, cudownej rajdowej atmosfery. Postaramy się, żeby na jesień w Linii było równie super wink

A Wy postarajcie się wówczas o dobrą frekwencję i równie mocne czasy!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczestnikom za VIII Rajd Z kompasem.

Galerie

Feedback

Gratuluję przygotowania rajdu w Gminie Choczewo. Trasa (zielona) była rewelacyjna, piękna pod względem krajobrazów i urozmaicenia. Miejscami dawała do myślenia :)

Sebastian

Bardzo dziękujemy Tobie Marcin i całej ekipie za super zabawę w ostatnią sobotę smiley . Podziwiamy Twoje dziewczyny: uśmiechnięte, grzeczne, chętne do pomocy.Trasa bardzo ciekawa i wymagająca i co jest super - dowolna kolejnosć rozładowuje tłok i pozwala na eksperymentowanie w lesie.

S. Emilia, SIOSTRUNIE

Dziękuje z bardzo fajną imprezę :-) Byłem na drugiej z rzędu i chyba zaczynam gustować w tym terenie i mapach na których tyle się nie zgadza ;-) Naprawdę bardzo mi się podobało.

Krzysztof (KC)

Razem ze Stasiem dziękujemy Wspaniałej Ekipie Rajdu z Kompasem za jak zawsze Wspaniałą Imprezę Musieliśmy Tu być pomimo bardzo napiętych terminów i innych ważnych wydarzeń / spotkań Widzimy się na kolejnym Rajdzie z Kompasem - może w szerszym gronie bo wnuków ci u nas dostatek

Dariusz