Drodzy Uczestnicy Rajdu „Z kompasem”,

VI Rajd „Z kompasem” jest już historią. Historią, którą wspominać będziemy bardzo miło. Było naprawdę radośnie, kolorowo, działo się. I do tego fantastyczna pogoda, o jakiej marzyliśmy w Szemudzie, Staniszewie i Luzinie...

Piaskowy Język, Mobilna wieża widokowa, Król Sahary, Mokry zakątek Kłapoucha, Początek Drogi Baobabów, Golden Gate- to tylko kilka nazw, za którymi znajdują się urocze zakątki, wspaniałe wydmy, dzikie plaże, na których mogliśmy tej soboty podziwiać nadmorski zachód słońca... Zapewne będziecie wracać myślami lub w realu do Mierzei Sarbskiej i okolic Łeby. Warto było spędzić te rajdowe chwile z nami…

W Rajdzie wystartowało 377 osób - to nasz kolejny rekord frekwencji. 110 osób rywalizowało na Trasie Smerfowej, 100 na Zielonej, 56 na Żółtej, 41 na Czerwonej, 31 na Kubusiowej, 24 na Czarnej i 15 na Fioletowej. Po raz pierwszy Rajd zgromadził ponad 100 Rowerzystów.

Na Trasie Smerfowej wygrała z czasem 2:56 drużyna Słomiane Bambusy Junior, tuż za którą uplasowały się Wojownicze Żółwie i Aktywny Słupsk.

Na Trasie Kubusiowej mocny wynik 2:42 odnotowała drużyna Ladybugs Manducare, poniżej trzech godzin zeszli także Chłopcy Rowerowcy. Dzikie Mrówki o minutę przegrały trzecie miejsce z Jaworszczakami. Teraz Trasa Zielona: tutaj rywalizację wygrała Drużyna bez Pierścienia- widać do zwycięstwa pierścień nie był niezbędny :) Drugie miejsce dla Dariusza Okonia a trzecie dla Michała i Tomka z Kucykowej Ekipy- to już ich szósty udział w Rajdzie „Z kompasem”!

Zwycięzcy Trasy Czarnej to Jacek Jasiński i Michał Janik z drużyny o nazwie zapisywanej „krzaczkami”. Drugie miejsce- Marcin Sontowski (Morenka Team), trzecie- stały bywalec Rajdu- Karol Wroński „Wrona”. Trasa Czerwona debiutowała w Pucharze Polski- być może dlatego galaktyczne wręcz wyniki tej trasy! Pierwsze miejsce z czasem 5:12 dla Łukasza Romanowskiego (Alpa!). Drugie zdobył Sławomir Ćwirko (Stopa Słupsk), trzecie- Krzysztof Arseniuk.

Niezwykle zacięta była rywalizacja o zwycięstwo na Trasie Żółtej. Wygrał Jacek Wąsicki (Stopa w Słupsk), czas 3:51, tuz za nim z czasem 3:59 był Michał Ossowski z Cyklo Teamu, trzeci- Dariusz Wiśniewski. Trasa Fioletowa zgromadziła twardzieli, którzy wiedzieli, po co przyjechali do Łeby- wyniki mówią same za siebie. Wygrał z czasem 5:12 Tomasz Szot (Przyjaciel Harpagana), drugi był Leszek Pachulski (zespół Jedna Sekunda), na trzeciej pozycji ekipa z Olsztyna i okolic: Wyrwikufle.

Dziękujemy za udział zarówno stałym Uczestnikom Rajdu- gdyż bez Was impreza nie miałaby sensu, jak również nowym Rajdowiczom- bo bez Waszego z kolei udziału nie moglibyśmy się rozwijać, rosnąć w siłę. Mam nadzieję, że w co najmniej tak licznym gronie pojawimy się w Sierakowicach, gdzie 27 września wystartuje kolejny, siódmy już Rajd.

Z turystycznym pozdrowieniem

Marcin Jank Kierownik Rajdu „Z kompasem”

Galerie

Feedback

„Było świetnie. Trasa bardzo ciekawa. Organizacja na 6! Pozdrawiamy wszystkich, a w szczególności drużyny "Wiewiórki" i "Zające"! Dzięki za super zabawę!”

Marta Ziegler-Borowska

„W Łebie postawiliście sobie bardzo wysoką poprzeczkę. W interesie swojej drużyny liczę, że każda następna edycja będzie nie gorsza od właśnie zakończonej. Gratulacje i dziękuję.”

Paweł Szczygielski

„Było pięknie! Start z zachodem, meta ze wschodem słońca nad samym morzem - czego chcieć więcej? duży plus za b. dobrą organizację”

Barbara Świerzko

"Było zacnie. Trasa czerwona zaliczona Dziękuję! Do następnego!”

Aleksandra Pasymowska

„Było naprawdę super. Trasa, organizacja, klimat w bazie, żurek i herbatka. Wszystko doskonale przygotowane. Do zobaczenia na kolejnych edycjach. Dziękujemy. Ekipa "marcelo" z Torunia”

Artur Borowski

„Pragnę wyznać dozgonną miłość za żureczek i śledziki!”

Daniel Łazarek